| Power source | Battery Powered |
| Brand | Sony |
| Radio bands supported | FM |
| Colour | Red |
| Hardware interface | 3.5mm Audio |
| Item weight | 1.04 Kilograms |
| Frequency | 108 MHz |
| Item dimensions L x W x H | 9.5 x 22.7 x 13.9 centimetres |
| Power source | Battery Powered |
| Brand | Sony |
| Radio bands supported | FM |
| Colour | Red |
| Hardware interface | 3.5mm Audio |
| Item weight | 1.04 Kilograms |
| Frequency | 108 MHz |
| Item dimensions L x W x H | 9.5 x 22.7 x 13.9 centimetres |