| Brand | Sony |
| Screen size | 14.1 Inches |
| Operating System | Windows Vista Home Premium |
| Human interface input | Keyboard |
| Colour | Purple, Black |
| Hard disk size | 320 GB |
| Processor count | 2 |
| CPU model | Core 2 Duo |
| CPU speed | 2.1 GHz |
| Brand | Sony |
| Screen size | 14.1 Inches |
| Operating System | Windows Vista Home Premium |
| Human interface input | Keyboard |
| Colour | Purple, Black |
| Hard disk size | 320 GB |
| Processor count | 2 |
| CPU model | Core 2 Duo |
| CPU speed | 2.1 GHz |