Sony MDR-ZX110NA Overhead Noise Cancelling Headphones - Black
£171.60
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- 30 mm driver units - feel the power of dynamic sound
- Sound quality - delivers direct and accurate audio with a balanced tone
- Lightweight for high music mobility. Frequency response: 10Hz - 22,000Hz
- Smartphone capable headphones with in-line remote mic. Sensitivities (decibels/mW):110 decibels/mW – power off, 115 decibels/mW – power on
- Cord length is 1.2 meter
This fits your .
| Brand | Sony |
| Colour | Black |
| Model name | MDR-ZX110NA |
| Form factor | On Ear |
| Noise control | Active Noise Cancellation |
| Headphone jack | 3.5mm Jack |
| Item weight | 0.17 Kilograms |
| Control type | In-line |
| Frequency range | 10Hz - 22,000Hz |
| Special feature | Lightweight, Noise_Cancelling |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- 30 mm driver units - feel the power of dynamic sound
- Sound quality - delivers direct and accurate audio with a balanced tone
- Lightweight for high music mobility. Frequency response: 10Hz - 22,000Hz
- Smartphone capable headphones with in-line remote mic. Sensitivities (decibels/mW):110 decibels/mW – power off, 115 decibels/mW – power on
- Cord length is 1.2 meter
This fits your .
| Brand | Sony |
| Colour | Black |
| Model name | MDR-ZX110NA |
| Form factor | On Ear |
| Noise control | Active Noise Cancellation |
| Headphone jack | 3.5mm Jack |
| Item weight | 0.17 Kilograms |
| Control type | In-line |
| Frequency range | 10Hz - 22,000Hz |
| Special feature | Lightweight, Noise_Cancelling |
You Might Also Like
Sony WH-1000XM3 Noise Cancelling Wireless Headphones with 30 Hours Battery Life, Quick Charge, Gesture Control – Black & Amazon Basics USB Type-C to USB Type-C 2.0 Cable - 0.9 m - Black
£446.40
Rockpapa Comfort Over Ear Headphones Earphones for Kids Childs Boys Girls Adults, Tablet Computer Cellphones MP3/4 CD/DVD in Car/Airplane Black
£245.00

