Sony MDR-XB550AP Extrabass Headphones - Red
£215.60
Sold Out
About this item
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Enhanced deep punchy bass sound with EXTRABASS
- Smartphone compatible in-line remote and mic
- Padded adjustable metal headband for perfect fit
- Cushioned ear pads for long-listening comfort
- 5 colour variations to best suit your style
This fits your .
| Brand | Sony |
| Colour | Red |
| Connectivity technology | Wired |
| Model name | MDR-XB550AP |
| Form factor | On Ear |
| Headphone jack | 3.5mm Jack |
| Cable feature | Retractable |
| Item weight | 0.18 Kilograms |
| Control type | In-line |
| Frequency range | 5Hz-22,000Hz |
About this item
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Enhanced deep punchy bass sound with EXTRABASS
- Smartphone compatible in-line remote and mic
- Padded adjustable metal headband for perfect fit
- Cushioned ear pads for long-listening comfort
- 5 colour variations to best suit your style
This fits your .
| Brand | Sony |
| Colour | Red |
| Connectivity technology | Wired |
| Model name | MDR-XB550AP |
| Form factor | On Ear |
| Headphone jack | 3.5mm Jack |
| Cable feature | Retractable |
| Item weight | 0.18 Kilograms |
| Control type | In-line |
| Frequency range | 5Hz-22,000Hz |
You Might Also Like
Sony WF-1000XM4 True Wireless Noise Cancelling Headphones - with Charging Case - Optimised for Alexa and the Google Assistant - with Built-in Mic for Phone Calls - Reliable Bluetooth Connection, Black
£672.40

