Sony MDR-XB510AS Sports Extrabass Splashproof Sports In-Ear Headphones - Green
£156.00
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Enhanced deep punchy bass sound with EXTRABASS
- Washable after workouts thanks to IPX5 design
- Arc supports for stable fit during workouts
- Smartphone compatible in-line mic
- 4 colour variations to best suit your style
This fits your .
| Brand | Sony |
| Colour | Green |
| Connectivity technology | Wired |
| Model name | MDR-XB510AS |
| Form factor | In Ear |
| Headphone jack | 3.5mm Jack |
| Item weight | 0.01 Kilograms |
| Control type | In-line |
| Frequency range | 4-24000Hz |
| Special feature | Lightweight, Sports & Exercise, Water Resistant |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Enhanced deep punchy bass sound with EXTRABASS
- Washable after workouts thanks to IPX5 design
- Arc supports for stable fit during workouts
- Smartphone compatible in-line mic
- 4 colour variations to best suit your style
This fits your .
| Brand | Sony |
| Colour | Green |
| Connectivity technology | Wired |
| Model name | MDR-XB510AS |
| Form factor | In Ear |
| Headphone jack | 3.5mm Jack |
| Item weight | 0.01 Kilograms |
| Control type | In-line |
| Frequency range | 4-24000Hz |
| Special feature | Lightweight, Sports & Exercise, Water Resistant |
You Might Also Like
Sony WH-1000XM4 Noise Cancelling Wireless Headphones - 30 hours battery life - Over Ear style - Optimised for Alexa and the Google Assistant - with built-in mic for phone calls - Black
£699.40

