Sony MDR-V150 Headphones with Reversible Housing for DJ Monitoring - Black
£183.40
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Reversible earcups for easy single-sided DJ monitoring
- 30 mm driver unit for high-quality sound
- 16 Hz-22 kHz frequency range
- Stereo unimatch plug for use with various audio equipment
- These headphone can be used with any device that has a 3.5mm headphone socket
- Sensitivities (dB/mW) is 98 decibel by megawatt
This fits your .
| Brand | Sony |
| Colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Model name | MDR-V150 |
| Form factor | On Ear |
| Noise control | Active Noise Cancellation |
| Headphone jack | 3.5mm Jack |
| Item weight | 0.45 Pounds |
| Material | Plastic |
| Frequency range | 16–22,000Hz |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Reversible earcups for easy single-sided DJ monitoring
- 30 mm driver unit for high-quality sound
- 16 Hz-22 kHz frequency range
- Stereo unimatch plug for use with various audio equipment
- These headphone can be used with any device that has a 3.5mm headphone socket
- Sensitivities (dB/mW) is 98 decibel by megawatt
This fits your .
| Brand | Sony |
| Colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Model name | MDR-V150 |
| Form factor | On Ear |
| Noise control | Active Noise Cancellation |
| Headphone jack | 3.5mm Jack |
| Item weight | 0.45 Pounds |
| Material | Plastic |
| Frequency range | 16–22,000Hz |
You Might Also Like
Sony MDRZX110B.AE Lightweight Foldable On-Ear Headphones Compatible with Smartphones, Tablets, Laptops, and MP3 Devices - Black & Amazon Basics 3-Button USB Optical Mouse Black
£62.40

