Sony DSC-RX100V Expert Wide Sensor 1 Inch CMOS Exmor RS, 20.1 Mpix, Light Optics, Built-in Viewer, 4K, Ultra Fast AF
| Model name | Cyber-SHOT DSC-RX100 V M5 |
| Brand | Sony |
| Form factor | Compact |
| Skill level | Professional |
| Special feature | 4K |
| Colour | Black |
| JPEG quality level | Fine, Normal |
| White balance settings | Auto |
| Shooting modes | Automatic |
| Optical sensor size | 1' |
Sony DSC-RX100V Expert Wide Sensor 1 Inch CMOS Exmor RS, 20.1 Mpix, Light Optics, Built-in Viewer, 4K, Ultra Fast AF
| Model name | Cyber-SHOT DSC-RX100 V M5 |
| Brand | Sony |
| Form factor | Compact |
| Skill level | Professional |
| Special feature | 4K |
| Colour | Black |
| JPEG quality level | Fine, Normal |
| White balance settings | Auto |
| Shooting modes | Automatic |
| Optical sensor size | 1' |