Sony 128 GB External Solid State Drive - Silver
£349.20
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Ultra-compact, 9.4mm thick and weighing only 35g
- Secure data through 256-bit AES Encryption
- USB 3.0 compatible allowing for high speed file transfer
- Backup Manager & Password Protection Manager are available to download for Free from Sony Support
- Available in 128 GB & 256 GB
This fits your .
| Digital storage capacity | 128 GB |
| Compatible devices | Laptop |
| Hard disk interface | Solid State |
| Brand | Sony |
| Model name | SL-BG1 |
| Connectivity technology | USB |
| Special feature | Hot Swap Function^BUS powered |
| Hard disk size | 128 GB |
| Form factor | SSD |
| Read speed | 290 Megabytes Per Second |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Ultra-compact, 9.4mm thick and weighing only 35g
- Secure data through 256-bit AES Encryption
- USB 3.0 compatible allowing for high speed file transfer
- Backup Manager & Password Protection Manager are available to download for Free from Sony Support
- Available in 128 GB & 256 GB
This fits your .
| Digital storage capacity | 128 GB |
| Compatible devices | Laptop |
| Hard disk interface | Solid State |
| Brand | Sony |
| Model name | SL-BG1 |
| Connectivity technology | USB |
| Special feature | Hot Swap Function^BUS powered |
| Hard disk size | 128 GB |
| Form factor | SSD |
| Read speed | 290 Megabytes Per Second |
You Might Also Like
Sony 120GB (128GB pre format) 5x TOUGH XQD Flash Memory Card - High Speed G Series ( Read 440MB/s and Write 400MB/s) - QDG120F
£483.40

