Sony 128 GB External Solid State Drive - Black
£351.00
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Ultra-compact, 9.4mm thick and weighing only 35g
- Secure data through 256-bit AES Encryption
- USB 3.0 compatible allowing for high speed file transfer
- Backup Manager & Password Protection Manager are available to download for Free from Sony Support
- Available in 128 GB & 256 GB
This fits your .
| Digital storage capacity | 128 GB |
| Compatible devices | Laptop |
| Brand | Sony |
| Connectivity technology | USB |
| Special feature | Hot Swap Function^BUS powered |
| Form factor | SSD |
| Read speed | 290 Megabytes Per Second |
| Write speed | 290 |
| Cache size | 128 GB |
| Colour | Black |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Ultra-compact, 9.4mm thick and weighing only 35g
- Secure data through 256-bit AES Encryption
- USB 3.0 compatible allowing for high speed file transfer
- Backup Manager & Password Protection Manager are available to download for Free from Sony Support
- Available in 128 GB & 256 GB
This fits your .
| Digital storage capacity | 128 GB |
| Compatible devices | Laptop |
| Brand | Sony |
| Connectivity technology | USB |
| Special feature | Hot Swap Function^BUS powered |
| Form factor | SSD |
| Read speed | 290 Megabytes Per Second |
| Write speed | 290 |
| Cache size | 128 GB |
| Colour | Black |

