| Specific uses for product | Personal, Gaming, Business |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Brand | Samsung |
| Screen size | 28 Inches |
| Special feature | Wall Mountable, Tilt Adjustment, Flicker-Free |
| Number of HDMI Ports | 2 |
| Series | LU28E590DSL/XU |
| Hardware interface | DisplayPort, HDMI, Headphone |
| Connectivity technology | DisplayPort, HDMI, Headphone |
| Resolution | 4K UHD 2160p |
| Specific uses for product | Personal, Gaming, Business |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Brand | Samsung |
| Screen size | 28 Inches |
| Special feature | Wall Mountable, Tilt Adjustment, Flicker-Free |
| Number of HDMI Ports | 2 |
| Series | LU28E590DSL/XU |
| Hardware interface | DisplayPort, HDMI, Headphone |
| Connectivity technology | DisplayPort, HDMI, Headphone |
| Resolution | 4K UHD 2160p |