Samsung LS24R350FHUXEN 24" LED SR35 Gaming Monitor - 75Hz, FullHD 1920 x 1080, Freesync, HDMI, VGA, Dark Grey
£485.00
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- The 75Hz refresh rate delivers a more fluid picture. Whether you're catching up on your favorite TV drama, watching a video, or playing a game, your entertainment is smooth with no lag or ghosting effect.
- AMD Radeon FreeSync keeps your monitor and graphics card refresh rate in sync to reduced image tear and stutter. Watch movies and play games without any interruptions.
- Connect to more. With both HDMI and D-sub ports, multiple devices can be plugged straight into your monitor for complete flexibility
- The 3-sided bezel-less screen and slim Y-shaped stand bring a minimalist look. In a dual monitor setup, the displays line up for a nearly gapless view.
- Ideal game settings instantly give you the edge. Get optimal color settings and image contrast to see scenes more vividly and spot enemies hiding in the dark.
This fits your .
| Specific uses for product | Personal, Gaming, Business |
| Refresh rate | 75 Hz |
| Brand | Samsung |
| Screen size | 24 Inches |
| Special feature | Wall Mountable, Tilt Adjustment, Flicker-Free |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Series | 24" SR350 Full HD Monitor with Bezel-less Display |
| Hardware interface | HDMI |
| Connectivity technology | 1 x HDMI, 1 x VGA |
| Resolution | FHD 1080p |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- The 75Hz refresh rate delivers a more fluid picture. Whether you're catching up on your favorite TV drama, watching a video, or playing a game, your entertainment is smooth with no lag or ghosting effect.
- AMD Radeon FreeSync keeps your monitor and graphics card refresh rate in sync to reduced image tear and stutter. Watch movies and play games without any interruptions.
- Connect to more. With both HDMI and D-sub ports, multiple devices can be plugged straight into your monitor for complete flexibility
- The 3-sided bezel-less screen and slim Y-shaped stand bring a minimalist look. In a dual monitor setup, the displays line up for a nearly gapless view.
- Ideal game settings instantly give you the edge. Get optimal color settings and image contrast to see scenes more vividly and spot enemies hiding in the dark.
This fits your .
| Specific uses for product | Personal, Gaming, Business |
| Refresh rate | 75 Hz |
| Brand | Samsung |
| Screen size | 24 Inches |
| Special feature | Wall Mountable, Tilt Adjustment, Flicker-Free |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Series | 24" SR350 Full HD Monitor with Bezel-less Display |
| Hardware interface | HDMI |
| Connectivity technology | 1 x HDMI, 1 x VGA |
| Resolution | FHD 1080p |
You Might Also Like
Samsung LC27JG52QQUXEN 27" Curved Gaming Monitor - WQHD 2560x1440, 144Hz, 2x HDMI, DisplayPort, Dark Silver
£771.40

