| Series | VCQRTX6000-PB |
| Brand | PNY |
| Graphics co-processor | RTX 6000 |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 24 GB |
| GPU clock speed | 576 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | QUADRO RTX6000 |
| Series | VCQRTX6000-PB |
| Brand | PNY |
| Graphics co-processor | RTX 6000 |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 24 GB |
| GPU clock speed | 576 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | QUADRO RTX6000 |