MSI HD 7950 3GB AMD Graphics Card (3GB, PCI-E 3.0 x16)
£723.20
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- MSI Afterburner Overclocking utility
- All Solid Capacitors for lower temperatures and higher efficiency
- HDMI functionality to provide access to premium digital content
- Package Weight: 2.65 pounds
- Package Dimensions: 34.8 L x 8.4 H x 26.6 W (centimeters)
This fits your .
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | AMD Radeon HD 7950 |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics processor manufacturer | AMD |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 3 GB |
| Memory clock speed | 5000 MHz |
| GPU clock speed | 1010 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | AMD Radeon HD 7950 |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- MSI Afterburner Overclocking utility
- All Solid Capacitors for lower temperatures and higher efficiency
- HDMI functionality to provide access to premium digital content
- Package Weight: 2.65 pounds
- Package Dimensions: 34.8 L x 8.4 H x 26.6 W (centimeters)
This fits your .
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | AMD Radeon HD 7950 |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics processor manufacturer | AMD |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 3 GB |
| Memory clock speed | 5000 MHz |
| GPU clock speed | 1010 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | AMD Radeon HD 7950 |
You Might Also Like
Graphics Card GPU Brace Support, Video Card Sag Holder Bracket, GPU Stand, Anodized Aerospace Aluminum (Black)
£117.60
XIAOLO PCIe 4.0 X16 Riser Cable Extreme High Speed Gaming PCI Express Gen4 GPU Extension Card Premium Shielded Extender Cable for Graphic Cards Compatible PCI-E 3.0 (200mm,90 Degree Socket)
£62.40

