| Brand | MSI |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics processor manufacturer | AMD |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| GPU clock speed | 1050 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
| Graphics card description | AMD Radeon HD 7870 |
| Brand | MSI |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics processor manufacturer | AMD |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| GPU clock speed | 1050 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
| Graphics card description | AMD Radeon HD 7870 |