| Brand | MSI |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics processor manufacturer | NVIDIA |
| Graphics RAM type | DDR3 SDRAM |
| Graphics RAM size | 1 GB |
| Memory clock speed | 5400 MHz |
| GPU clock speed | 928 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | MSI NVIDIA GTX650 Ti Graphics Card |
| Brand | MSI |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics processor manufacturer | NVIDIA |
| Graphics RAM type | DDR3 SDRAM |
| Graphics RAM size | 1 GB |
| Memory clock speed | 5400 MHz |
| GPU clock speed | 928 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | MSI NVIDIA GTX650 Ti Graphics Card |