| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GTX 670 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 6008 MHz |
| GPU clock speed | 1019 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | Nvidia GeForce GTX670 |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GTX 670 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 6008 MHz |
| GPU clock speed | 1019 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | Nvidia GeForce GTX670 |