MSI GeForce GTX 1650 D6 AERO ITX OCV1 Graphics Card '4GB GDDR6, 1620MHz, 128-bit, PCI Express x16 Gen 3, mini ITX design, DisplayPort, HDMI, DVI-D, AERO ITX Cooling System'
£903.60
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Boost Clock / Memory Speed : Up to 1620 MHz / 4 GB GDDR6 / 12 Gbps Memory
- MSI AERO ITX cards offer the power of a full size graphics card in an incredibly small package, it will fit into virtually any case
- MSI OC graphics cards are equipped with higher clock speeds out of the box for increased performance
- NVIDIA G-SYNC - Gives you more of what you want in a gaming experience. Incredibly smooth, tear-free gameplay at refresh rates up to 240 Hz
- MSI Afterburner - The ultimate overclocking software with advanced control options and real-time hardware monitor
This fits your .
| Series | GeForce GTX 1650 D6 AERO ITX OCV1 |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 4 GB |
| Memory clock speed | 1280 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Boost Clock / Memory Speed : Up to 1620 MHz / 4 GB GDDR6 / 12 Gbps Memory
- MSI AERO ITX cards offer the power of a full size graphics card in an incredibly small package, it will fit into virtually any case
- MSI OC graphics cards are equipped with higher clock speeds out of the box for increased performance
- NVIDIA G-SYNC - Gives you more of what you want in a gaming experience. Incredibly smooth, tear-free gameplay at refresh rates up to 240 Hz
- MSI Afterburner - The ultimate overclocking software with advanced control options and real-time hardware monitor
This fits your .
| Series | GeForce GTX 1650 D6 AERO ITX OCV1 |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 4 GB |
| Memory clock speed | 1280 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
You Might Also Like
GPU Graphics Card Support Bracket GPU Graphic Holder Brace Vertical Holster for PC Gaming GPU Brackets Braces Support Video Card for 1080ti gt 1030 2070 gt 1030 etc Graphics Cards with Magnetized Base
£117.60

