| Series | Geforce GTX 1050 TI Gaming X 4G |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | Nvidia |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR5 |
| Graphics RAM size | 4 MB |
| Memory clock speed | 7000 MHz |
| GPU clock speed | 1290 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Series | Geforce GTX 1050 TI Gaming X 4G |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | Nvidia |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR5 |
| Graphics RAM size | 4 MB |
| Memory clock speed | 7000 MHz |
| GPU clock speed | 1290 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |