MSI GeForce GT610 Nvidia Graphics Card (1GB, PCI-E 2.0 x16)
£148.20
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- 1GB 64-bit DDR3
- PCI Express 2.0
- Low-profile Design
- All Solid Capacitors
- Supports real-time video capturing
- Supports 1080P HD movie playback and TrueHD or DTS-HD audio transmission
- Native HDMI 1.4a Output
This fits your .
- Video Capture - Predator
- Native HDMI 1.4a output
- NVIDIA GeForce GT 610
- VGA, DL-DVI-I and HDMI
| Series | N610GT-MD1GD3/LP |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | Nvidia GeForce |
| Video output interface | VGA, DVI, HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 1 GB |
| Memory clock speed | 1000 MHz |
| GPU clock speed | 810 |
| Graphics card interface | PCI-E |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- 1GB 64-bit DDR3
- PCI Express 2.0
- Low-profile Design
- All Solid Capacitors
- Supports real-time video capturing
- Supports 1080P HD movie playback and TrueHD or DTS-HD audio transmission
- Native HDMI 1.4a Output
This fits your .
- Video Capture - Predator
- Native HDMI 1.4a output
- NVIDIA GeForce GT 610
- VGA, DL-DVI-I and HDMI
| Series | N610GT-MD1GD3/LP |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | Nvidia GeForce |
| Video output interface | VGA, DVI, HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 1 GB |
| Memory clock speed | 1000 MHz |
| GPU clock speed | 810 |
| Graphics card interface | PCI-E |
You Might Also Like
upHere Graphics Card GPU Brace Support Video Card Sag Holder/Holster Bracket, Anodized Aerospace Aluminum, Single Slot Cards Sliver(G195SR)
£53.80
Graphics Card Bracket,Graphics Card Gpu Bracket,Aluminum Alloy With Magnet Vertical Small Support Rod Embedded Bracket,Computer Case Decorative Jack Fixing Bracket(Black)
£103.00

