MSI GeForce GT 730 N730K-2GD3H/LP Graphics Card '2GB DDR3, 902MHz, Low Consumption, VGA, DVI-D, HDMI, HTPC, Silent Passive Fanless Cooling System'
£273.00
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Core / Memory : Up to 902 MHz Core / 2048 MB DDR3 1600 MHz Memory
- Support for NVIDIA 3D Vision,bringing a fully immersive stereoscopic 3D experience to the PC.
- With MSI Afterburner Overclocking software, you can customise fan profiles, benchmarking and support video recording and sharing
- Low Profile Design : you can saves more spaces and build slimer or smaller system easily
- HDMI x 1 / Dual-link DVI-D x 1 / D-Sub x 1
This fits your .
| Series | N730K-2GD3H/LP |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GT 730 |
| Video output interface | DVI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| GPU clock speed | 902 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Core / Memory : Up to 902 MHz Core / 2048 MB DDR3 1600 MHz Memory
- Support for NVIDIA 3D Vision,bringing a fully immersive stereoscopic 3D experience to the PC.
- With MSI Afterburner Overclocking software, you can customise fan profiles, benchmarking and support video recording and sharing
- Low Profile Design : you can saves more spaces and build slimer or smaller system easily
- HDMI x 1 / Dual-link DVI-D x 1 / D-Sub x 1
This fits your .
| Series | N730K-2GD3H/LP |
| Brand | MSI |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GT 730 |
| Video output interface | DVI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| GPU clock speed | 902 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
You Might Also Like
Lazmin Graphics Card GPU Brace Support Video Card Bracket, Aluminum VC-2 Anodic Polishing Graphics Card Holder Stand Jack Bracket Support(Black)
£46.80

