| Series | NVIDIA Quadro RTX 5000 16GB (4)DP+USBc |
| Brand | HP |
| Graphics co-processor | AMD FirePro 2270 |
| Video output interface | DisplayPort |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR5X |
| Graphics RAM size | 16 GB |
| Memory clock speed | 1 GHz |
| Graphics card interface | AGP |
| Series | NVIDIA Quadro RTX 5000 16GB (4)DP+USBc |
| Brand | HP |
| Graphics co-processor | AMD FirePro 2270 |
| Video output interface | DisplayPort |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR5X |
| Graphics RAM size | 16 GB |
| Memory clock speed | 1 GHz |
| Graphics card interface | AGP |