| Brand | Gigabyte |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GTX 1050 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | DDR SDRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 2100 MHz |
| GPU clock speed | 1417 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | Nvidia Geforce Gt 1030 |
| Display resolution maximum | 4096 x 2160 |
| Brand | Gigabyte |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GTX 1050 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | DDR SDRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 2100 MHz |
| GPU clock speed | 1417 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | Nvidia Geforce Gt 1030 |
| Display resolution maximum | 4096 x 2160 |