| Series | GV-N166TOC-6GD |
| Brand | Gigabyte |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GTX 1060 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 6 GB |
| Memory clock speed | 12000 MHz |
| GPU clock speed | 1500 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | GEF GTX1660TI |
| Series | GV-N166TOC-6GD |
| Brand | Gigabyte |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GTX 1060 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 6 GB |
| Memory clock speed | 12000 MHz |
| GPU clock speed | 1500 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | GEF GTX1660TI |