| Brand | Gigabyte |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GT 730 |
| Graphics processor manufacturer | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR3 |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| GPU clock speed | 902 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
| Graphics card description | Dedicated |
| Display resolution maximum | 4096 x 2160 Pixels |
| Brand | Gigabyte |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GT 730 |
| Graphics processor manufacturer | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR3 |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| GPU clock speed | 902 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
| Graphics card description | Dedicated |
| Display resolution maximum | 4096 x 2160 Pixels |