Gigabyte GeForce GT 1030 Low Profile D4 2GB Graphics Card GV-N1030D4-2GL
£346.40
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Powered by GeForce GT 1030
- Integrated with 2GB DDR4 64bit memory
- Low profile design with 150 mm card length
- One-click overclocking via AORUS Graphics Engine
- Equipped with a DVI-D and a HDMI port, the card can deliver beautiful and smooth 4K video playback.
This fits your .
| Series | GV-N1030D4-2GL |
| Brand | Gigabyte |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Video output interface | DVI, HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR4 |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 2100 MHz |
| GPU clock speed | 1417 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Powered by GeForce GT 1030
- Integrated with 2GB DDR4 64bit memory
- Low profile design with 150 mm card length
- One-click overclocking via AORUS Graphics Engine
- Equipped with a DVI-D and a HDMI port, the card can deliver beautiful and smooth 4K video playback.
This fits your .
| Series | GV-N1030D4-2GL |
| Brand | Gigabyte |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Video output interface | DVI, HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR4 |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 2100 MHz |
| GPU clock speed | 1417 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
You Might Also Like
Gigabyte Radeon ATI 6950 HD Graphics Card (1 GB, DVI, VGA, HDMI, PCI Express)
£587.00

