| Brand | Geforce |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce 210 |
| Graphics processor manufacturer | NVIDIA |
| Graphics RAM type | DDR2 SDRAM |
| Graphics RAM size | 512 MB |
| Memory clock speed | 1200 MHz |
| GPU clock speed | 520 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | Nvidia GeForce GT210 |
| Brand | Geforce |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce 210 |
| Graphics processor manufacturer | NVIDIA |
| Graphics RAM type | DDR2 SDRAM |
| Graphics RAM size | 512 MB |
| Memory clock speed | 1200 MHz |
| GPU clock speed | 520 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | Nvidia GeForce GT210 |