EVGA Geforce Rtx 3080 Ti Ftw3 Ultra Gaming, 12G-P5-3967-Kr, 12Gb Gddr6X, Icx3 Technology, Argb Led, Metal Backplate
£4,179.98
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- EVGA iCX3 technology
This fits your .
| Series | EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 ULTRA GAMING |
| Brand | EVGA |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti |
| Graphics Chipset Brand | EVGA |
| Graphics RAM type | GDDR6X |
| Graphics RAM size | 12 GB |
| Memory clock speed | 19000 MHz |
| GPU clock speed | 1800 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
| Graphics card description | NVIDIA GeForce |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- EVGA iCX3 technology
This fits your .
| Series | EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 ULTRA GAMING |
| Brand | EVGA |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti |
| Graphics Chipset Brand | EVGA |
| Graphics RAM type | GDDR6X |
| Graphics RAM size | 12 GB |
| Memory clock speed | 19000 MHz |
| GPU clock speed | 1800 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
| Graphics card description | NVIDIA GeForce |
You Might Also Like
ASUS DUAL-RTX3060TI-O8G-V2 RTX3060TI HDMI X 2 DP X 3 8G D6, 90YV0G1J-M0NA00
£4,556.80

