Evga Geforce Rtx 2060 Sc Gaming, 6Gb Gddr6, Ventilatore Hdb , 06G-P4-2062-Kr
£1,157.10
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Real-Time Ray Tracing
- NVIDIA GeForce Experience
- NVIDIA Ansel
- NVIDIA Highlights
- NVIDIA G-SYNC Compatible
- Microsoft DirectX 12 Ultimate, Vulkan, OpenGL 4.6
- Built for EVGA Precision X1
- Supports NVIDIA NVENC Turing Encoder
This fits your .
| Series | 06G-P4-2062-KR |
| Brand | EVGA |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce RTX 2060 |
| Video output interface | VGA |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 6 GB |
| Memory clock speed | 14000 MHz |
| GPU clock speed | 1710 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Real-Time Ray Tracing
- NVIDIA GeForce Experience
- NVIDIA Ansel
- NVIDIA Highlights
- NVIDIA G-SYNC Compatible
- Microsoft DirectX 12 Ultimate, Vulkan, OpenGL 4.6
- Built for EVGA Precision X1
- Supports NVIDIA NVENC Turing Encoder
This fits your .
| Series | 06G-P4-2062-KR |
| Brand | EVGA |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce RTX 2060 |
| Video output interface | VGA |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 6 GB |
| Memory clock speed | 14000 MHz |
| GPU clock speed | 1710 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
You Might Also Like
ASUS DUAL-RTX3060TI-O8G-V2 RTX3060TI HDMI X 2 DP X 3 8G D6, 90YV0G1J-M0NA00
£4,556.80

