| Series | EVGA GeForce RTX 2060 KO |
| Brand | EVGA |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce RTX 2060 |
| Video output interface | DisplayPort, DVI, HDMI |
| Graphics Chipset Brand | EVGA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 6 GB |
| Memory clock speed | 14000 MHz |
| GPU clock speed | 1755 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16, PCI-Express x8 |
| Series | EVGA GeForce RTX 2060 KO |
| Brand | EVGA |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce RTX 2060 |
| Video output interface | DisplayPort, DVI, HDMI |
| Graphics Chipset Brand | EVGA |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 6 GB |
| Memory clock speed | 14000 MHz |
| GPU clock speed | 1755 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16, PCI-Express x8 |