EVGA GeForce GT 640 Graphics Card (2GB, PCI Express, DVI, Mini-HDMI)
£303.00
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Nvidia SMX Engine
- Support for four concurrent displays
- TrueHD and DTS-HD Audio Bitstreaming support
This fits your .
| Brand | EVGA |
| Graphics co-processor | GeForce GT 640 |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| GPU clock speed | 901 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | Nvidia GeForce GT640 |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Nvidia SMX Engine
- Support for four concurrent displays
- TrueHD and DTS-HD Audio Bitstreaming support
This fits your .
| Brand | EVGA |
| Graphics co-processor | GeForce GT 640 |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| GPU clock speed | 901 MHz |
| Graphics card interface | PCI-E |
| Graphics card description | Nvidia GeForce GT640 |
You Might Also Like
EVGA GeForce RTX 2060 KO ULTRA GAMING, 06G-P4-2068-KR, 6GB GDDR6, Dual Fan, Metal Backplate
£1,297.98
Graphics Card GPU Support Bracket, Video Card Sag Holder Bracket,Height Adjustable Easy to Install,Anodized Aerospace Aluminum
£44.00

