Dell OptiPlex 3020 SFF 4th Gen Core i5-4590 8GB 240GB SSD DVDRW Windows 10 Professional 64-Bit Desktop PC Computer (Renewed)
£594.00
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Product works and looks like new. Backed by the 1-year Amazon Renewed Guarantee. Renewed products work and look like new. These pre-owned products have been inspected and tested by Amazon-qualified suppliers. Box and accessories may be generic. All Renewed products come with the 1-year Amazon Renewed Guarantee. Kingdom
- Processor - Intel Core i5-4590 64bit
- System Memory - 8GB DDR3 RAM
- Hard Drive - 240GB (Solid State Drive)
- Optical Drive – DVDRW Wi-Fi – 300Mbps USB Wi-Fi Dongle in addition to the on-board Ethernet port
- CPU Speed: 3.3 ghz
This fits your .
Product works and looks like new. Backed by the 1-year Amazon Renewed Guarantee. Renewed products work and look like new. These pre-owned products have been inspected and tested by Amazon-qualified suppliers. Box and accessories may be generic. All Renewed products come with the 1-year Amazon Renewed Guarantee. Kingdom
| Specific uses for product | Business |
| Series | Optiplex |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| CPU model | Core i5-4590 |
| Brand | Dell |
| CPU manufacturer | Intel |
| Human interface input | Keyboard |
| Hard disk description | SSD |
| RAM memory maximum size | 16 GB |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Product works and looks like new. Backed by the 1-year Amazon Renewed Guarantee. Renewed products work and look like new. These pre-owned products have been inspected and tested by Amazon-qualified suppliers. Box and accessories may be generic. All Renewed products come with the 1-year Amazon Renewed Guarantee. Kingdom
- Processor - Intel Core i5-4590 64bit
- System Memory - 8GB DDR3 RAM
- Hard Drive - 240GB (Solid State Drive)
- Optical Drive – DVDRW Wi-Fi – 300Mbps USB Wi-Fi Dongle in addition to the on-board Ethernet port
- CPU Speed: 3.3 ghz
This fits your .
Product works and looks like new. Backed by the 1-year Amazon Renewed Guarantee. Renewed products work and look like new. These pre-owned products have been inspected and tested by Amazon-qualified suppliers. Box and accessories may be generic. All Renewed products come with the 1-year Amazon Renewed Guarantee. Kingdom
| Specific uses for product | Business |
| Series | Optiplex |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| CPU model | Core i5-4590 |
| Brand | Dell |
| CPU manufacturer | Intel |
| Human interface input | Keyboard |
| Hard disk description | SSD |
| RAM memory maximum size | 16 GB |
You Might Also Like
BTS/Opti 3070 SFF/Core i5-9500/8GB/25
£998.80
Acer Aspire X3 Desktop PC (AMD A6 3620 2.2GHz Processor, 4GB RAM, 500GB HDD, DVDRW, LAN, WLAN, Radeon Graphics, Windows 8)
£864.00
Acer Predator Orion 5000 PO5-610 Gaming PC - (Intel Core i7-9700K, 16GB RAM, 256GB SSD and 1TB HDD, Nvidia GeForce RTX 2060, DVD/RW, Predator Keyboard and Mouse, Windows 10, Black)
£2,199.99

