| Series | 490-BDTB |
| Brand | Dell |
| Graphics co-processor | Quadro P400 |
| Video output interface | DisplayPort |
| Graphics Chipset Brand | Dell |
| Graphics RAM type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 1250 MHz |
| GPU clock speed | 1170 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x4 |
| Series | 490-BDTB |
| Brand | Dell |
| Graphics co-processor | Quadro P400 |
| Video output interface | DisplayPort |
| Graphics Chipset Brand | Dell |
| Graphics RAM type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Graphics RAM size | 2 GB |
| Memory clock speed | 1250 MHz |
| GPU clock speed | 1170 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x4 |