Dell Inspiron 3671 Desktop Computer Intel Core i5-9400 9th Gen, 8 GB DDR4 RAM, 256GB + 1TB Hard Drive, DVD-RW, HDMI, Windows 10 Home, 2020 Model
£1,319.98
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Enjoy 5.1 channel sound professionally tuned by Waves MaxxAudio Pro for a truly immersive entertainment experience
- State-of-the-art inlet airflow design allows optimal system cooling, so you get the quiet, efficient performance you’ve come to expect from an Inspiron desktop
- Built with the 9th Gen Intel Core i5-9400, you can expect fast, reliable performance and an exceptional PC experience
- Featuring an updated, contemporary design, the Inspiron Desktop has been reimagined to enhance the enjoyment that comes with owning a Dell desktop
This fits your .
| Specific uses for product | Personal |
| Series | Inspiron 3671 |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| CPU model | Core i5-9400F |
| Brand | Dell |
| CPU manufacturer | Intel |
| Human interface input | Keyboard |
| Hard disk description | Mechanical Hard Drive |
| RAM memory maximum size | 8 GB |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- Enjoy 5.1 channel sound professionally tuned by Waves MaxxAudio Pro for a truly immersive entertainment experience
- State-of-the-art inlet airflow design allows optimal system cooling, so you get the quiet, efficient performance you’ve come to expect from an Inspiron desktop
- Built with the 9th Gen Intel Core i5-9400, you can expect fast, reliable performance and an exceptional PC experience
- Featuring an updated, contemporary design, the Inspiron Desktop has been reimagined to enhance the enjoyment that comes with owning a Dell desktop
This fits your .
| Specific uses for product | Personal |
| Series | Inspiron 3671 |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| CPU model | Core i5-9400F |
| Brand | Dell |
| CPU manufacturer | Intel |
| Human interface input | Keyboard |
| Hard disk description | Mechanical Hard Drive |
| RAM memory maximum size | 8 GB |
You Might Also Like
Dell XPS 2720 27-Inch Toucschreen All-in-One Desktop (Black) - (Intel Core i7-4790S, 8 GB RAM, 2 TB Plus 32 GB SSD, NVIDIA 750M 2 GB Dedicated Graphics, Windows 10)
£3,189.98
FTS - V4Y DESKTOP MAINSTREAM ESPRIMO D538 SFF I7 9700 8GB 256GB NVME M.2 DVD W10 PRO IN
£1,761.60

