ASUS PH-GT1030-O2G PCI Express Graphics Card (NVIDIA Geforce, GDDR5 64 Bit Memory) - Black
£428.80
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- NVIDIA Pascal / NVIDIA GameWorks / GeForce Experience
- Microsoft DirectX 12 Support and Shader Model 5.1 hardware acceleration / Vulkan API Support / Open GL 4.5 Support
- Game Ready Drivers / NVIDIA GPU Boost 3.0
- Integrated with 2GB GDDR5 64bit memory
- Dimensions : 18.4 x 11.1 x3.6 Centimeter
This fits your .
| Series | PH-GT1030-O2G |
| Brand | ASUS |
| Graphics co-processor | Nvidia |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR5 |
| Graphics RAM size | 2 MB |
| Memory clock speed | 6000 MHz |
| GPU clock speed | 1202 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- NVIDIA Pascal / NVIDIA GameWorks / GeForce Experience
- Microsoft DirectX 12 Support and Shader Model 5.1 hardware acceleration / Vulkan API Support / Open GL 4.5 Support
- Game Ready Drivers / NVIDIA GPU Boost 3.0
- Integrated with 2GB GDDR5 64bit memory
- Dimensions : 18.4 x 11.1 x3.6 Centimeter
This fits your .
| Series | PH-GT1030-O2G |
| Brand | ASUS |
| Graphics co-processor | Nvidia |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics RAM type | GDDR5 |
| Graphics RAM size | 2 MB |
| Memory clock speed | 6000 MHz |
| GPU clock speed | 1202 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x16 |
You Might Also Like
ASUS GT710-4H-SL-2GD5 GeForce GT 710 2GB GDRR5 with 4 x HDMI ports and single slot for silent multi-monitor productivity
£370.40

