| Brand | ASUS |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 8 GB |
| Memory clock speed | 1740 MHz |
| GPU clock speed | 1740 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x4 |
| Brand | ASUS |
| Graphics co-processor | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
| Video output interface | HDMI |
| Graphics RAM type | GDDR6 |
| Graphics RAM size | 8 GB |
| Memory clock speed | 1740 MHz |
| GPU clock speed | 1740 MHz |
| Graphics card interface | PCI-Express x4 |