Acer Aspire XC-605 Tower PC (Intel Core i5-4440 3.1GHz, 8GB RAM, 2TB HDD, DVDRW, Integrated Graphics, Windows 8.1)
£1,215.00
| Personal computer design type | Computer Tower |
| Series | Aspire |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating System | Windows 8.1 |
| CPU model | Core i5 |
| Brand | Acer |
| CPU manufacturer | Intel |
| Hard disk description | Hdd |
| Graphics RAM type | DDR3 SDRAM |
| CPU speed | 3.1 GHz |
| Personal computer design type | Computer Tower |
| Series | Aspire |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating System | Windows 8.1 |
| CPU model | Core i5 |
| Brand | Acer |
| CPU manufacturer | Intel |
| Hard disk description | Hdd |
| Graphics RAM type | DDR3 SDRAM |
| CPU speed | 3.1 GHz |
You Might Also Like
HP 27" All-in-One Desktop PC 27-dp1005na, Windows 10, AMD Ryzen 7, 8GD RAM, 512GB SSD, FHD, Silver
£1,649.98
Acer Aspire X3990 Desktop PC (Intel Core i5 2320 3.0GHz, 6GB RAM, 1TB HDD, DVD-RW, WLAN, Windows 7 Home Premium)
£1,027.62

