Acer Aspire X3 Desktop PC (AMD A6 3620 2.2GHz Processor, 8GB RAM, 1TB HDD, DVDRW, LAN, WLAN, Radeon Graphics, Windows 8)
£1,026.00
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- 8.5L space saving tower
- Recessed top-surface is perfect for placing digital items
- Powerful connectivity, including USB 3.0 and multi-in-1 card reader
This fits your .
Style Name:8GB RAM, 1TB HDD
Product Description
The Aspire X3 provides the HD enjoyment and multi-tasking performance for fun, work, or sharing.
Box Contains
Aspire PC
Power Cord
Keyboard
Mouse
User Guide
| Series | Aspire |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating System | Windows 8 |
| CPU model | Unknown |
| Brand | Acer |
| CPU manufacturer | AMD |
| Hard disk description | Hdd |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Graphics RAM size | 2 GB |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- 8.5L space saving tower
- Recessed top-surface is perfect for placing digital items
- Powerful connectivity, including USB 3.0 and multi-in-1 card reader
This fits your .
Style Name:8GB RAM, 1TB HDD
Product Description
The Aspire X3 provides the HD enjoyment and multi-tasking performance for fun, work, or sharing.
Box Contains
Aspire PC
Power Cord
Keyboard
Mouse
User Guide
| Series | Aspire |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating System | Windows 8 |
| CPU model | Unknown |
| Brand | Acer |
| CPU manufacturer | AMD |
| Hard disk description | Hdd |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Graphics RAM size | 2 GB |
You Might Also Like
StormForce Typhoon Gaming PC - (Black) (Intel Core i7-7700K Processor, 16 GB RAM, 3 TB HDD Plus 256 GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1080 Graphics Card, DVD/RW, Windows 10 Home)
£3,959.98
Acer Nitro N50-610 Gaming Desktop PC (Intel Core i7-10700, 16GB RAM, 512GB SSD and 1TB HDD, NVIDIA RTX 2060, Wireless Keyboard and Mouse, Windows 10, Black)
£2,969.98

