Acer Aspire X3 Desktop PC (AMD A6 3620 2.2GHz Processor, 4GB RAM, 500GB HDD, DVDRW, LAN, WLAN, Radeon Graphics, Windows 8)
£864.00
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- 8.5L space saving tower
- Recessed top-surface is perfect for placing digital items
- Powerful connectivity, including USB 3.0 and multi-in-1 card reader
This fits your .
Style Name:4GB RAM, 500GB HDD, Graphics
Product Description
The Aspire X3 provides the HD enjoyment and multi-tasking performance for fun, work, or sharing.
Box Contains
Aspire PC
Power Cord
Keyboard
Mouse
User Guide
| Series | Aspire |
| RAM memory installed size | 4 GB |
| Operating System | Windows 8 |
| CPU model | Unknown |
| Brand | Acer |
| CPU manufacturer | AMD |
| Hard disk description | Hdd |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Graphics RAM size | 1 GB |
Product Details
- Make sure this fitsby entering your model number.
- 8.5L space saving tower
- Recessed top-surface is perfect for placing digital items
- Powerful connectivity, including USB 3.0 and multi-in-1 card reader
This fits your .
Style Name:4GB RAM, 500GB HDD, Graphics
Product Description
The Aspire X3 provides the HD enjoyment and multi-tasking performance for fun, work, or sharing.
Box Contains
Aspire PC
Power Cord
Keyboard
Mouse
User Guide
| Series | Aspire |
| RAM memory installed size | 4 GB |
| Operating System | Windows 8 |
| CPU model | Unknown |
| Brand | Acer |
| CPU manufacturer | AMD |
| Hard disk description | Hdd |
| Graphics RAM type | VRAM |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Graphics RAM size | 1 GB |
You Might Also Like
Lenovo C320 20-inch All-in-One Desktop PC - Black (Intel Core i3 2120 3.3GHz, 6Gb RAM, 1Tb HDD, DVDRW, LAN, WLAN, Webcam, Integrated Graphics, Windows 7 Home Premium 64-bit)
£1,200.96
Zotac ZBOX CI662 NANO Barebone PC
£1,274.98
MSI PRO 22XT 10M-003EU AIO, 21.5" Touch IPS FHD, All-in-One Desktop PC, Intel Core i5-10400, 8 GB RAM, 256 GB SSD, Wi-Fi, BT, HDMI, Windows 10 Pro, Webcam, Keyboard & Mouse, VESA, Black
£1,823.80

