| Specific uses for product | Gaming |
| Series | Predator |
| RAM memory installed size | 12 GB |
| Operating System | Windows Vista Home Premium |
| CPU model | Phenom II X4 Quad-Core 965 |
| Brand | Acer |
| CPU manufacturer | Intel |
| CPU speed | 3.2 GHz |
| Specific uses for product | Gaming |
| Series | Predator |
| RAM memory installed size | 12 GB |
| Operating System | Windows Vista Home Premium |
| CPU model | Phenom II X4 Quad-Core 965 |
| Brand | Acer |
| CPU manufacturer | Intel |
| CPU speed | 3.2 GHz |