| Specific uses for product | Multimedia |
| Model name | MAC MINI SG/3.0GHZ 6C/8GB/512GB-GBR |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating system | MacOS Mojave |
| CPU model | Intel Core i5 |
| Brand | Apple |
| CPU manufacturer | Intel |
| Screen size | 16 Inches |
| Model year | 2019 |
| Human interface input | Keyboard |
| Specific uses for product | Multimedia |
| Model name | MAC MINI SG/3.0GHZ 6C/8GB/512GB-GBR |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| Operating system | MacOS Mojave |
| CPU model | Intel Core i5 |
| Brand | Apple |
| CPU manufacturer | Intel |
| Screen size | 16 Inches |
| Model year | 2019 |
| Human interface input | Keyboard |